Jezyk polskiJezyk Angielski     Sweet Team Logo              
                           
                       
                       
      O nas

Oferta
  Pokazy

Media
  Warsztaty i Projekty

Warsztaty i Projekty
  Referencje

Wspolpraca
  Galeria

Video
  Kontakt

Linki
     
                                 
     

 

Pytanie na śniadanie. Goścmi programu byliśmy 12 września 2012 roku

 

Ocalają od zapomnienia zawód kuglarza!

Zawód kuglarza dziś już nie istnieje, a jeszcze pięćdziesiąt lat temu kuglarskie triki były pilnie strzeżoną tajemnicą, przez samych artystów. Dziś nasi goście z grupy „Sweet Team” zdradzą tajniki swego zawodu.



 
Zobacz program

   

Kim jest kuglarz, artystą, sportowcem, a może wszystkim naraz...?

 

 

          Teoria i praktyka kuglowania

W wydaniu magazynu Polityka (nr 32/33 2012) redaktor Tomasz Kalita bada zjawisko kuglarstwa. Czym ono jest i kto może nazywać siebie mianem kuglarza. Zadanie nie należy do prostego, bo jak sam stwierdza "tyle definicji, ile ich samych". Trudno się z nim nie zgodzić.
(...)
To daje pewne domysły jak to się zaczęło i dlaczego właśnie kuglarstwo. Moją wersją zdarzeń (Ja czyli założyciel serwisu i forum kuglarstwo.pl), jeszcze się kiedyś podzielę. Ciągle zbieram materiały i zalepiam luki w swojej pamięci, aby jak najrzetelniej opisać nasze początki.
Aktualnie dzielę opinię, że kuglarstwo, to różnej maści sztuki zręcznościowe, które się rozwijają i w których można doskonalić się bez końca. Dla jednych hobby lub krótka przygoda dla innych styl życia i sposób na odnalezienie szczęścia. (...)
Zachęcam do zapoznania się z artykułem "
Kuglarstwo - pasja czy zawód" w Polityce. Do powstania artykułu przyczynili się użytkownicy naszego forum. To z nimi przeprowadzane były wywiady. Zdjęcia z artykułu znajdziecie w galerii: teoria i praktyka kuglowania.

Bas
(kuglarstwo.pl)

   

Sztuka cyrkowa wychodzi poza ramy cyrku, by nabrać zupełnie nowej jakości...

Zapowiedź 1
pobierz

Zapowiedź 2
pobierz

Wejście 1
pobierz

Wejście 2
pobierz

(Audycja odbyła się 11 marca 2011 roku)

 

          Cyrk tradycyjny umiera

Cyrk klasyczny powoli odchodzi w przeszłość. Wracamy do korzeni, czyli sztuk ulicznych i bezpośredniego kontaktu z publicznością
Cyrk tradycyjny powstał w XVIII wieku i składa się na cykl pokazów, w których chodzi tylko o rozrywkę - ocenia w "Sygnałach Dnia" Rafał Sadownik, organizator artystyczny Karnawału Sztuk-mistrzów w Lublinie.

Powstaje nowy cyrk, który chce opowiedzieć pewną historię. Nawiązuje nawet do opery i sztuk antycznych - wyjaśnia gość Jedynki. Łączy też rózne sztuki wyrazu - taniec, pantomimę, żonglerkę. - To rodzaj dialogu z publicznością prowadzonego prostym językiem - mówi.Po to, żeby wszyscy mogli zrozumieć sens tej sztuki, żeby artyści mogli dotrzeć do publiczności. To rodzaj spektaklu.

                                 (źródło: polskieradio.pl)

 

 

          MAM TALENT II EDYCJA

Agnieszka wraz z Antkiem zgłosili się na casting II edycji programu Mam Talent, prezentując układ żonglerski. Pokaz przeszedł pomyślnie precasting producencki, kwalifikując się tym samym na casting jurorski. Jury programu w osobach Agnieszki Chylińskiej, Małgorzaty Foremniak oraz Kuby Wojewódzkiego bardzo pozytywnie oceniło pokaz, przyznając 3xTAK. Byliśmy jedynymi żonglerami, którzy doszli do drugiego etapu castingu.

Zobacz film

 

(Reportaż Gazety Wyborczej został nakręcony 2 marca 2009 roku)

 

          SZKOŁA NA SZCZUDŁACH

Nauka w szkole pomogła mi przełamać lęk przed wysokością i pokazała, że wszystko można wypracować. Codzienna praca jest dość monotonna, trzeba wykonywać szereg mechanicznych czynności. Należy robić je regularnie, żeby pozostać w formie - mówi Agnieszka Bińczycka.
(źródło: wyborcza.pl)

Zobacz reportaż